Witaj ! Jeżeli to czytasz, to znaczy, że chciałbyś poznać kilka szczegółów dotyczących II LO w Raciborzu. A oto one!

Pełna nazwa szkoły brzmi:

Placówka znajduje się w zacisznym miejscu,oddalona od zgiełku ulicznego. W stosunkowo niedużej odległości znajduje się co prawda główna arteria drogi transportowej w kierunku naszego południowego sąsiada, ale jest przesłonięta zabudową. Przyznać trzeba, iż położenie jest doskonałe,  nie jest to centrum miasta, ale w nie tak odległym sąsiedztwie znajduje się stadion oraz basen WSZ.  Uczniowie z innych miejscowości lub bardziej odległych dzielnic Raciborza nie mają większego problemu z dojazdem do szkoły. W sąsiedztwie znajduje się przystanek PKS-u i komunikacji miejskiej.

 Szkoła oferuje nauczanie języka angielskiego, hiszpańskiego francuskiego i niemieckiego na poziomie zaawansowanym lub podstawowym . Ponadto, można wybrać klasę o dowolnym profilu- informacje na stronie szkoły
-

Szkoła wyposażona jest w   2 nowoczesne sale komputerowe, salę multimedialną oraz posiada własny serwer. Jednakże oprócz miejsc do "pochłaniania" wiedzy, mamy też do zaoferowania coś dla ciała;-) Duże boisko do gry w piłkę nożną, koszykową oraz siatkową. Ponadto, w budynku znajduje się sala sportowa oraz  siłownia. "Drugie LO" dysponuje oczywiście księgozbiorem znajdującym się w bibliotece oraz czytelnią ze stanowiskami z dostepem do internetu. Warto również dodać, iż dolnym holu funkcjonuje sklepik. W szkole odbywa się szereg  uroczystości, apeli,  oraz koncerty(!) . Sale biologiczne i chemiczne wyposażone są bardzo dobrze oraz posiadają niezbędny sprzęt.